4367495. EN HANDMÅLAD MARSPEN REKLAMSKYLT.
”Köp din battey här och njut av sändningen av dessa sportevenemang”, 1900-talets reklamskylt ombord som visar Marspen-batterier omgivna av olika sportevenemang med datum, stämplade på baksidan med upphovsrätt för 'James Laworth & Bro., LTD. London.', 76 cm x 51 cm.
Med slitage och märken som står i proportion till ålder, fuktmärken och viss kantslitage.