4367360. EN HANDMÅLAD AUSTIN REKLAMSKYLT.
”Var sen? Inte i Austin. Austin For Dependability”, 1900-talets reklamskyltmodell ombord som visar ett par i telefonen bredvid en Austin-bil, inskrivet ”Rough sk”, stämplat på baksidan med upphovsrätt för ”James Laworth & Bro., LTD. London.', 71,5 cm x 54 cm.
Med märken och slitage som står i proportion till ålder, fuktmärken och skav i kanter, har den klistrade designen förluster som gör att ett tidigare försök att designen blir synlig.