4366642. ARNE NORELL. Soffa, läder, "Jupiter", 1970/80-tal.
3-sits soffa, djuphämtat läder.
Etikettmärkt.
Höjd 85 cm, sitthöjd 42 cm, bredd 218, djup 85 cm.
Bruksskick,
Smärre repor och fläckar,
Nyansskillnader i skinn, ställvis något torrt skinn.
Arne Norell (1917–1971)