BLOMBORD, 1930/40-tal.

BLOMBORD, 1930/40-tal.
4365626. BLOMBORD, 1930/40-tal.

Bemålat smidesjärn. Lös skiva av råglas. Dekor av bladverk. Längd 45, bredd 30, höjd 52,5 cm.

Slitage. Senare bemålat. Smärre färgbortfall och rost. Glasskiva med nagg. En svetsfog har lossnat.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 379