1 pokal Ryssland 1846, 1 bägare Danmark 1931, 1 servettställ med svenska importstämplar, 1 par salt -och pepparkar med emaljerade lock Ela Danmark, 1 par salt -och pepparkar med glasinsatser.
Bruksslitage, nagg på ett emaljlock, bägare med gravyr.