EN HANDMÅLAD AUSTIN REKLAMSKYLT.

4365180. EN HANDMÅLAD AUSTIN REKLAMSKYLT.

”See Britain first - In a British Austin”, 1900-talets reklamskylt ombord som visar en Green Austin -bil i Corfe Castle, Dorset och signerad ”Rough sketch, Mills”, stämplat på baksidan med upphovsrätt för ”James Laworth & Bro., LTD. London.', 42 cm x 28 cm.

I bra övergripande skick, viss slitage och märken, kantslitage och missfärgningsområden.

Tema

A Private Collection Of Hand-Painted Advertising Signs

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

Antal besök: 682