SIMON GATE. SERVISDELAR, ORREFORS-SANDVIK, 36 STYCKEN.

4364639. SIMON GATE. SERVISDELAR, ORREFORS-SANDVIK, 36 STYCKEN.

Bruntonat glas med storkben: 1920-talet: 9 vinglas, höjd 17 cm; 9 vinglas, höjd 14 cm; 3 champagneskålar; 8 likörskålar och 7 selterglas, höjd 8,5 cm, sannolikt modell G521.

Uppdatering: konditionsrapport.

Bruksslitage, smutsade. Ett vinglas 17cm med litet mynningsnagg.

Simon Gate (1883–1945)

Gör en kostnadsfri värdering!

Simon Gate (1883–1945)

Antal besök: 606