Bruntonat glas med storkben: 1920-talet: 9 vinglas, höjd 17 cm; 9 vinglas, höjd 14 cm; 3 champagneskålar; 8 likörskålar och 7 selterglas, höjd 8,5 cm, sannolikt modell G521.
Uppdatering: konditionsrapport.
Bruksslitage, smutsade. Ett vinglas 17cm med litet mynningsnagg.