MATSERVISDELAR, Copeland Spode's Tower England.

4364406. MATSERVISDELAR, Copeland Spode's Tower England.

16 mattallrikar, diameter 24-27 cm
9 djuptallrikar. diameter 23,5 cm
9 assietter, diameter 19,5 cm
7 st assietter, 21x21 cm
2 såskannor
1 soppterrin med lock
1 sopslev
2 ljusstakar
3 pepparkar
1 kaffekanna
1 fiskfat, längd 57 cm
1 sockerskål med lock
1 sockerkskål
4 äggkoppar
4 uppläggningsfat, längd från 27 till 42 cm
1 karott med lock
3 skålar
1 underlägg
1 lock

Två olika dekorer, Tower, Fisk.

Slitage, skador, krackelering, gulna, nagg, sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

9 assietter, diameter 19,5 cm
7 st assietter, 21x21 cm
2 såskannor
1 soppterrin med lock
1 sopslev
2 ljusstakar
3 pepparkar
1 kaffekanna
1 fiskfat, längd 57 cm
1 sockerskål med lock
1 sockerkskål
4 äggkoppar
1 karott med lock
3 skålar
1 underlägg
1 lock

Antal besök: 814