LJUSKRONA, rokokostil, 1900-tal.

4364092. LJUSKRONA, rokokostil, 1900-tal.

4 ljusarmar samt 4 ljuspunkter. Delvis glasad mittstång. Mittspjut samt bottenkula. Transparenta samt svagt rökfärgade prismor. Höjd ca 95 cm, diam ca 40 cm.

Bruksslitage, genomgången av säljaren och fungerar. Ingen funktionsgaranti lämnas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 462