CARL MALMSTEN. SOFFA, "VISINGSÖ", 1900-TALETS ANDRA HÄLFT.

4362630. CARL MALMSTEN. SOFFA, "VISINGSÖ", 1900-TALETS ANDRA HÄLFT.

Stomme i furu, lösa rygg- samt sittdynor i randig textilklädsel. Rygghöjd 73 cm, bredd 200 samt djup 75 cm. Sitthöjd ca 40 cm.

Något nötta ben och slitageskador på klädseln.

Carl Malmsten (1888–1972)

Gör en kostnadsfri värdering!

Carl Malmsten (1888–1972)

Antal besök: 525