BÅLSKÅL, porslin, Rörstrand, 1900-talets första hälft.

436211. BÅLSKÅL, porslin, Rörstrand, 1900-talets första hälft.

Dekor av bl a blommor. Diameter ca 31. Höjd ca 16 cm.

Krackelyr och missfärgningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Krackelyr och missfärgningar.

Antal besök: 645