MARC CHAGALL. Handfärgad bibeletsning 1956.

4361937. MARC CHAGALL. Handfärgad bibeletsning 1956.

Bibeletsningar ”Davids sång”, (Cramer #30) ur Portfolio: Bible Etchings, 1930-1958. Originaletsning med akvarell på Arches vävd papper, blyerts signerad M. Ch och numrerad 51/100. 31 x 23 cm (68 x 53).

Undersöks utanför ramen.

Marc Chagall (1887–1985)

Tema

Palsgaard Curated July

Gör en kostnadsfri värdering!

Undersöks utanför ramen.

Marc Chagall (1887–1985)

Tema

Palsgaard Curated July

Antal besök: 513