4360635. SOFFA & FÅTÖLJ, textil, 1940/50-tal.
Rygghöjd ca 83 cm.
Sitthöjd ca 42 cm, sittdjup ca 53 cm.
Bredd ca 66 & 134 cm.
Soffa med extra skiva under dynor.
Bruksslitage, smuts, någon knapp saknas, skav.
Något instängd lukt, behöver vädras. Sprickor i skiva under soffans dynor.