SKEDAR, 20 st, silver, Sverige samt Norge, 1900-tal, vikt 224,52 gram.

436003. SKEDAR, 20 st, silver, Sverige samt Norge, 1900-tal, vikt 224,52 gram.

9 st skedar, Thorvald Marthinsen, Norge, längd 10,1 cm.
8 st skedar, Brodene Mylius, Norge, längd 9,9 cm.
6 st skedar, Guldsmedsaktiebolaget GAB, Stockholm, Sverige, längd 12 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 422