JULIUS KRONBERG (1850-1921). Porträtt, München.

4358766. JULIUS KRONBERG (1850-1921). Porträtt, München.

Olja på förstärkt pannå, 62 x 48 cm, inklusive ram 68 x 55 cm. Signerad Julius Kronberg samt daterad München 1876.

Påskrift a tergo "Gustaf Strokirk".

Krackelyr, ytsmuts. pannån lös i ramen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 276