4358766. JULIUS KRONBERG (1850-1921). Porträtt, München.
Olja på förstärkt pannå, 62 x 48 cm, inklusive ram 68 x 55 cm. Signerad Julius Kronberg samt daterad München 1876.
Påskrift a tergo "Gustaf Strokirk".
Krackelyr, ytsmuts. pannån lös i ramen.