SERVIS, ROSENTHAL, POMPADOUR, 40 DELAR.

4358597. SERVIS, ROSENTHAL, POMPADOUR, 40 DELAR.

Förgyllda kanter.
En kanna, höjd 21cm.
En såskanna på fat, höjd 13cm, längd 24cm.
En terrin med lock, höjd 16,5cm, bredd 29cm.
Sex uppläggningsfat varierad storlek, bredd 24-37cm.
En skål, höjd 5,5cm, diameter 24,5cm.
Åtta assietter, diameter 21,5cm.
Elva tallrikar, diameter 25cm.
Elva djupa tallrikar, 25cm.

Bruksslitage. Ett fat med litet stötmärke på fotring. Ett uppläggningsfat samt en djup tallrik med liten missfärgning. En tallrik, en djup tallrik samt ett uppläggningsfat med defekt/glasyrmista.

Gör en kostnadsfri värdering!

Förgyllda kanter.
En kanna, höjd 21cm.
Elva djupa tallrikar, 25cm.

Antal besök: 1 474