AMPEL, alabaster, 1800-tal.

AMPEL, alabaster, 1800-tal.
4357715. AMPEL, alabaster, 1800-tal.

Pärlstavsdekor samt godronnerad. Detaljer i mässing. Längd 28 cm, höjd 16 cm.

Sprickor, flertalet lagningar. Senare elektrifierad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 313