MART STAM. stol, "S43", för Thonet, 1930-tal.

4357639. MART STAM. stol, "S43", för Thonet, 1930-tal.

Stomme i förkormat stålrör, formpressad rygg och sits. Längd ca 42, bredd 42, höjd 81 cm.

Bruksslitage. Repor och märken. Senare målad Färgbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 231