4357551. SOFFA, Karl-Johan, 1800-tal.
Fanerad med björk. Lös stoppad rygg och sits med underliggande förvaring. Armlän med uppfällbara lock och underliggande förvaring. Längd ca 225, bredd 75, höjd 110 cm.
Bruksslitage. Repor och märken. Fanerskador/torrsprickor. Fläckar.