VÄVNADER, 4 st, funkis, 1930/40-tal.

4357347. VÄVNADER, 4 st, funkis, 1930/40-tal.

Polykrom dekor, signerad EJ, 51,5 x 30 cm.
Kvadratisk väggbonad med fransar nedtill, 40 x 40 cm.
Geometrisk dekor i röda, gröna och beiga toner, brun bård, 85 x 52 cm.
Polykrom geometrisk dekor mot beige bakgrund, 80 x 56 cm.

Smärre slitage.

Tema

Funkis, Art Deco & Swedish Grace

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre slitage.

Tema

Antal besök: 420