4354808. KLAFFBYRÅ, Allmoge, Rättvik, Dalarna, 1800-tal.
Märkt i låda, Erik Nils Ivar Andersson Från Rättvik och Röjeråsen.
Höjd 105,5 cm
Bredd 105,5 cm
Djup 47 cm.
Ålderslitage, brukslitage, förekommer förstärkningar, sprickkor, märken, flisor ur.
Nyckel/nycklar finns.