ALF WALLANDER. YTTERFODER, Rörstrand, glaserat och bemålat flintgods, osignerad.

4354742. ALF WALLANDER. YTTERFODER, Rörstrand, glaserat och bemålat flintgods, osignerad.

Höjd 18 cm
Diameter 22 cm.

Glasyren med krackelyr.

Alf Wallander (1862–1914)

Tema

Jugend i sommar

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 18 cm
Diameter 22 cm.

Glasyren med krackelyr.

Alf Wallander (1862–1914)

Tema

Jugend i sommar

Antal besök: 620