ALF WALLANDER. Ytterfoder, Rörstrand, 1900-talets början, glaserat flintgods med målad reliefdekor, märkt "Dessin Alf Wallander".

4354713. ALF WALLANDER. Ytterfoder, Rörstrand, 1900-talets början, glaserat flintgods med målad reliefdekor, märkt "Dessin Alf Wallander".

Höjd 17,5, ca 22x22 cm.

Krackelyr, mynningsnagg.

Alf Wallander (1862–1914)

Tema

Jugend i sommar

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 17,5, ca 22x22 cm.

Krackelyr, mynningsnagg.

Alf Wallander (1862–1914)

Tema

Jugend i sommar

Antal besök: 501