435373. BESTICKCHATULL på benställning, ek / metallbeslag, Tyskland, 1900-tal.
Utskuret mönster. En nyckel.
Höjd 73 cm.
Längd 54 cm.
Bredd 37 cm.
Tvådelad: chatull och benställning.
Medföljer bestick, 14 delar, nysilver.
Slitage.
Gångjärnet till locket är defekt.
Nyckel/nycklar finns.