1 terrin, höjd ca 24,5 cm
27 tallrikar, diameter ca 25 cm
15 djupa tallrikar, diameter ca 25 cm
11 fat, diameter 22 cm
15 assietter, diameter 17,5 cm
2 serveringsfat, längd 22,5 cm
2 serveringsfat, längd ca 27 - 36,5 cm
3 äggkoppar, höjd 6 cm
1 såssnipa, längd 22 cm
2 skålar på fot, längd ca 25 - 31 cm
1 serveringsfat, diameter ca 35 cm
1 serveringsfat, längd ca 45 cm.
Slitage, fläckar, krackeleringar, enstaka nagg.
1 terrin, höjd ca 24,5 cm
11 fat, diameter 22 cm
3 äggkoppar, höjd 6 cm
1 såssnipa, längd 22 cm