KLOCKA, 8-DAGARS LÅNGBOX, 1800-TALETS BÖRJAN - SKIPTON, CIRENCESTER.

4353386. KLOCKA, 8-DAGARS LÅNGBOX, 1800-TALETS BÖRJAN - SKIPTON, CIRENCESTER.

Den 12 ”målade urtavlan med en extra urtavla och datumbländare, märkt för J F Skipton från Cirencester och i ett ekfodral. Med vikter, pendel och upprullare, 198,5 cm hög.

Formsektion saknas på höljet, spricka på glas, allmänt ytslitage, hål till en vikt, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 240