KLOCKA, 8-DAGARS LÅNGBOX, 1800-TALETS BÖRJAN - SKIPTON, CIRENCESTER.
4353386. KLOCKA, 8-DAGARS LÅNGBOX, 1800-TALETS BÖRJAN - SKIPTON, CIRENCESTER.
Den 12 ”målade urtavlan med en extra urtavla och datumbländare, märkt för J F Skipton från Cirencester och i ett ekfodral. Med vikter, pendel och upprullare, 198,5 cm hög.
Formsektion saknas på höljet, spricka på glas, allmänt ytslitage, hål till en vikt, ej funktionstestad.