SLAGBORD/KLAFFBORD, allmoge, 1800-tal.

4352180. SLAGBORD/KLAFFBORD, allmoge, 1800-tal.

Svarvade ben, klaffar med rundade kanter, underrede målat senare.
Höjd 77 cm
Diameter 119 cm
Utan utfällda skivor bredd 64 cm.

Ålders och bruksslitage, repor, märken, fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 77 cm
Diameter 119 cm

Antal besök: 373