TAKFOTOGENLAMPA, majolika, 1900-talets första hälft.

435211. TAKFOTOGENLAMPA, majolika, 1900-talets första hälft.

Diameter 56, höjd utan upphängningskedjor 36, total höjd 111 cm.

Ombyggd till el. Avklippt sladd till sockel. Bruksslitage, mindre genomgående hårsprickor i överdelen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 598