TRÄDGÅRDSOFFA, gjutjärn och trä, Näfveqvarn, 1900-talets första hälft.

434840. TRÄDGÅRDSOFFA, gjutjärn och trä, Näfveqvarn, 1900-talets första hälft.

Grönbemålat gjutjärn och trä. Märkt; "Näfveqvarn". Längd 134,5 cm.

Senare bemålad. Bruks- och åldersrelaterat slitage, repor märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 493