STOLAR, 6 st, orkestermodell, stapelbara, björk.

4348076. STOLAR, 6 st, orkestermodell, stapelbara, björk.

Liknar "Orkesterstolen" som formgavs av Sven Markelius som tillverkades av Bodafors 1932 till Helsingborgs konserthus.
Höjd 80, sitthöjd 47 cm.

Slitage, 2 av stolarna i något avvikande modell, sitsarna med fanérskador, 4 sitsar med mer framträdande slitage, en sits med röd färg och spår av fasttorkad tidning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 80, sitthöjd 47 cm.

Antal besök: 402