GOLVUR, 1700-/1800-tal.

GOLVUR, 1700-/1800-tal.
434604. GOLVUR, 1700-/1800-tal.

Målat och bronserat. Urtavla i mässing och tenn. Pendel samt ett lod medföljer. Längd 45. Bredd 29. Höjd ca 208 cm.

Ej funktionstestad. Slitage. Torrsprickor. Senare målning och bronsering. Ett löst ben med skada.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 363