KAVAJ samt KJOL, Vanja Brunzell, troligen 1960-tal.

434550. KAVAJ samt KJOL, Vanja Brunzell, troligen 1960-tal.

Kavajens rygglängd 60 cm. Ärminnerlängd ca 35 cm. Kjolens längd ca 68 cm.

Storlek ca 42/44.

Litteratur: Kläder som konst och berättelse : Vanja Brunzells modehistoria av Margareta Krantz .

Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Storlek ca 42/44.

Smärre bruksslitage.

Antal besök: 3 032