SOLUR, koppar, 1900-talets mitt.

4345358. SOLUR, koppar, 1900-talets mitt.

Soluret i koppar med pildekor, uppburet av en mansfigur i förgylld metall, bas i svart floralt dekorerad plåt. Höjd ca 150 cm.

Något ytslitage, märken, färgbortfall, ärg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 394