4341477. BENBORD, LEGAT, 1900-TAL.
Det smala rektangulära teakgrindsbenbordet från Legate, 75,5 cm höjd, 90 cm bredd, 21 cm bredd (sträcker sig upp till 146,5 cm).
Med fukt och ringar märken ovanpå, annars med allmänt slitage och märken som står i proportion till ålder.