EUGÈNE FEUILLATRE, VAS.

EUGÈNE FEUILLATRE, VAS.
4340813. EUGÈNE FEUILLATRE, VAS.

Art Nouveau, emaljarbete i färger föreställande fjärilar i vetefält, på ställvis förgyllt silver, stämplad "FEUILLATRE", Frankrike, omkring år 1900, höjd 15 cm.

Hanteringsslitage, reparerad kantskada.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 394