434070. SILVERBESTICK, 96 delar, 2800gram,1900-tal, modell "svenska modellen".
10 bordsskedar, 12 dessert skedar, 6 teskedar, 12 kaffeskedar, 12 moccaskedar, 10 bordsgafflar, 8 förrättsgafflar, 9 bordsknivar, 8 förrättsknivar, 1 osthyvel, 2 smörknivar samt 6 serveringsskedar.
Total vikt ca 2800 gram .Knivblad i rostfritt.
Smärre bruksslitage.