LJUSKRONA, empirestil, 1900-tal.

4340516. LJUSKRONA, empirestil, 1900-tal.

Ljuskrona behängd med prismor. Fyra ljusarmar och tre ljuskällor. Diameter: 38 cm. Höjd 80 cm.

Slitage, skador. Lösa prismor medföljer i en påse. Ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 208