PLAKETT, 3st, silver samt brons, numrerade, äkthetsintyg samt askar.

4339963. PLAKETT, 3st, silver samt brons, numrerade, äkthetsintyg samt askar.

1st Plakett i silver, i form av frimärke med Carl XVI Gustafs porträtt, numrerad 4025/5990, 1974. Vikt ca 20 gram. Mått 37 x 34mm.
2st Plaketter, brons, numrerade 2547 samt 2548/9870. Mått 37 x 34.
6st frimärken med samma motiv.
Gravyr utförd av Czeslaw Slania efter fotografi av Lennart Nilsson.

Smärre slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre slitage.

Antal besök: 219