SERVIS, 27 dlr, "Fish", Johnson Bros, flintgods.

4338866. SERVIS, 27 dlr, "Fish", Johnson Bros, flintgods.

Bestående av
Tallrikar oval, dekor nr 1 (4st), nr 2 (4st), nr 3 (3st), nr 4 (4st), nr 5(2st), nr 7 (4st), 27x24 cm
Skålar, 2 st, dekor nr 2, 14x13 cm
Fat, 40x32 cm
Såssnipa
Karott med lock.

Lock karott med skador tidigare lagningar, ställvist mindre åldersrelaterad krackelyr i glasyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bestående av
Fat, 40x32 cm
Såssnipa
Karott med lock.

Antal besök: 415