CARL MALMSTEN. MATBORD, "Visingsö", 1900-talets slut.

4336402. CARL MALMSTEN. MATBORD, "Visingsö", 1900-talets slut.

Grålaserad furu. Rektangulär skiva på kopplade ben. Längd 180, bredd 86, höjd 72 cm.

Bruksslitage, repor, smärre färgbortfall och fläckar. Senare bemålat.

Carl Malmsten (1888–1972)

Gör en kostnadsfri värdering!

Carl Malmsten (1888–1972)

Antal besök: 674