FÅTÖLJER 2 stycken i Jugendstil, 1900-tal.

4335898. FÅTÖLJER 2 stycken i Jugendstil, 1900-tal.

Två fåtöljer med stomme i valnöt med intarsiadekor, stoppad sits och ryggbricka.
Mått: höjd 110 cm, bredd 68 cm, sitthöjd ca. 48 cm.

Bruksslitage, repor och märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 172