4335161. EN SAMLING ANTIKA REFERENSBÖCKER (ANTAL).
För att inkludera Frank Wootton landskapsmålningen av Frank Wootton, Ralph Lewis Sir William Russell Flint, Ron Ranson Edward Seago årgångsåren, Vivienne Couldrey Alfred Sisley den engelska impressionisten, målningarna av Bernard Dunstan, Ron Ranson Edward Seago, målningarna av John Ward, Fred Cumming RA en figur i landskapet, Michael Spender konsten av Pamela Kay, Utvald målning av L S Lowry oljor och akvareller, Ken Howard en personlig bild, Marius holländska målningar från 1800-talet, Stella A Walker Sportkonst England 1700-1900, E H H Archibald Ordbok för sittmålare, Christopher Wood-ordbok för viktorianska målare, etc den största 33 cm djupa.
Allmänna märken och slitage, skav och förluster på överdrag etc.