4334767. HASSELBLAD 1600f, kamerahus, 1951.
Serienummer kamerahus, CV 11024.
Serienummer bakstycke, CV 11136.
Trådutlösare hasselblad medföljer.
I Hasselblad kartong, storlek 19 x 11,5 x 14,5 cm.
Bruksslitage.
Mindre märken, repor.
Konstläder delvis löst.
Mindre "bucklor" i ridån.
Tycks fungera mekaniskt, ej funktionstestad med film. Ingen funktionsgaranti lämnas.
Bruksslitage.
Mindre märken, repor.
Konstläder delvis löst.
Mindre "bucklor" i ridån.