4334711. BOKSKÅP, ek, 1900-tal.
Två delat skåp, vitrin upptill, två dörrar av glas med hyllplan, krönt med skuren dekor samt spira, underdel med skåp samt två lådor.
Höjd 236 cm, bredd 105 cm , djup 49 cm.
Bruksskick, saknar en nyckelplåt, en dekor med avslagen topp.