KRUS 6 st, porslin, Gustavsberg, Göteborg, Rörstrand.
433431. KRUS 6 st, porslin, Gustavsberg, Göteborg, Rörstrand.
Blåvitt krus minsta modellen, Gustavsberg, höjd 13,5 cm.
Blåvitt krus, Rörstrand, höjd 21 cm.
Blåvitt krus, Göteborg, höjd 9,5 cm.
Blåvitt krus, Gustavsberg, höjd 10 cm.
Vitt krus, sk senapskrus, Gustavsberg, höjd 16 cm.
Senapskruset med liten fotnagg.
Övriga i bruksskick.
Övriga i bruksskick.