PARTI SILVER, 10 delar, delvis socker- samt kaktång, 1900-tal.

433388. PARTI SILVER, 10 delar, delvis socker- samt kaktång, 1900-tal.

Kaktång, längd 15 cm, Gewe, Malmö, 1958
Ströare, 2 st. Varav ena med glasinsats, höjd 5-6,5 cm, engelska stämplar
Hållare för tändsticksask, längd 6, bredd 4 cm, otydliga stämplar
Två sockertänger samt en sockersked, längd 7-9 cm, Gewe, JLH samt N Wallin
Virknål, längd 12,5 cm
Smörhund samt fingerborg.

Bruksslitage, några delar med otydliga stämplar, virknål möjligen nysilver.

Gör en kostnadsfri värdering!

Virknål, längd 12,5 cm
Smörhund samt fingerborg.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 985