PARTI SILVER, 10 delar, delvis socker- samt kaktång, 1900-tal.
433388. PARTI SILVER, 10 delar, delvis socker- samt kaktång, 1900-tal.
Kaktång, längd 15 cm, Gewe, Malmö, 1958
Ströare, 2 st. Varav ena med glasinsats, höjd 5-6,5 cm, engelska stämplar
Hållare för tändsticksask, längd 6, bredd 4 cm, otydliga stämplar
Två sockertänger samt en sockersked, längd 7-9 cm, Gewe, JLH samt N Wallin
Virknål, längd 12,5 cm
Smörhund samt fingerborg.
Bruksslitage, några delar med otydliga stämplar, virknål möjligen nysilver.
Virknål, längd 12,5 cm
Smörhund samt fingerborg.