YTTERBELYSNING, koppar/glas, 1900-tal.

4331766. YTTERBELYSNING, koppar/glas, 1900-tal.

Väggfäste, ca 17 x 8, djup 30 cm
Bärnstensfärgad glaskupa, höjd ca 26, diameter ca 8-20 cm.

Bruksskick, ytslitage, ärg och beläggning på lampfäste, smärre kant nagg på kupan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 115