433030. TABURETTER 1 par, gustaviansk stil, etikettmärkta Snille och smak samt brännmärkta H, 1900-tal.
Grågrön ton, lösa sitsar.
Längd 42 cm.
Stomme höjd ca 37 cm.
Sittsar olika, en med synlig brännmärkning och etikett samt något högre. Olika klädslar. Bruksslitage.