MANDOLIN, Markneukirchen, Tyskland, 1900-talets första hälft.

433022. MANDOLIN, Markneukirchen, Tyskland, 1900-talets första hälft.

Dekor av intarsia. Tolvsträngad. I fodral. Längd ca 65 cm.

Ej funktionstestad. Sprickor. En sträng saknas. Fodral med slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 091