433010. KERAMIK OCH GLAS, 6 delar, bland annat Sverige.
Askfat, 2 st, Bo Fajans och Åke Holm. Syltburk, Marianne Westman, Rörstrand. Skål, Eva Englund, Målerås. Figurin, Rörstrand. Vas, oidentifierad tillverkare. Höjd ca. 3-29cm.
Bruksslitage. Nagg på de två askfaten samt större vas.